Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Demirdöküm Neva Kombi F5 Arızası (ÇÖZÜMÜ)

13.09.2022
103
Demirdöküm Neva Kombi F5 Arızası (ÇÖZÜMÜ)

Demirdöküm Neva Kombi F5 Arızası (ÇÖZÜMÜ)

Demirdöküm Neva kombi F5 arızası bir hava akış sorunudur. Eğer kombini bu kodu gösteriyorsa, bacada sağlanan hava akışında bir problem olduğunu gösterir. Böylece sistem ısıtmayı sonlandıracağı için ciddi sorunlara neden olur.

Özellikle bu duruma sıcak su kullanımı sırasında karşılaşılır. Bu durumda sigortanın açılıp tekrar kapatılması önerilir. Böylece sistem de tekrar devreye girer. Ancak bu durum geçici bir çözüm sunuyorsa, tekrar tekrar yaşanıyorsa kısa sürede bir yetkili servisin çağrılması tavsiye edilir. Bu sayede kalıcı çözümler alınması mümkündür.

Demirdöküm Neva Kombi F5 Arızası Nasıl Çözülür?

Demirdöküm Neva kombi farklı türlere sahiptir. Bu durum F5 arızasının sebebini de değiştirir. Eğer bacalı bir kombiyse, baca çekişinde ya da baca sensöründe bir hata olabileceğini gösterir. Anca hermatik bir model ise fan motoru ya da ana kart  arızası bulunabileceğini işaret eder.

Bunların yanı sıra hava akışını kontrol eden parçaların, hassasiyetini kaybetmesi de yaşanabilir. Ayrıca nadir olarak voltaj düşüklüğü de probleme kaynak olabilir. Dolayısıyla sigortayı kapatıp açmak sadece geçici bir çözüm sunuyorsa, teknik servis ile iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Teknik ekipler kombinizi inceledikten ve gerekli testleri yaptıktan sonra probleme nelerin sebep olduğunu görebilir. Böylece gerekli işlemleri yaparak kombinizi eskisi gibi kullanmanıza yardım edebilir. Eğer teknik konulardan anlamıyorsanız cihaza kendinizin müdahale etmemesi önemlidir.

Demirdöküm kombi EF5 tıklayarak okuyabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: