Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Demirdöküm Kombi EF5 Arızası

13.09.2022
118
Demirdöküm Kombi EF5 Arızası

Demirdöküm Kombi EF5 Arızası

Demirdöküm kombi EF5 arızası nasıl çözülür? Bu hata kodu farklı Demirdöküm modellerinde görülebilir. Dolayısıyla ayrı ayrı ele alınması gerekir. Eğer Aden Kombi kullanıyorsanız, bu hata atık gaz sisteminde sorun olduğudur.

Bu durumda kombinin baca sensöründe sorun olabileceği gibi baca çekmiyor da olabilir. Hermetik model kullanıyorsanız prosestat, ana kart ya da fanda problem olabilir. Bunların hangisi olursa olsun kullanıcının tek başına çözebileceği yapıda değildir. Dolayısıyla teknik servis ile iletişim kurulmalıdır.

Eğer Atron Kombi kullanıyorsanız, burada hava akışının sorunlu olduğunu gösterir. Burada da problem çözümü Aden Kombi’de olduğu gibidir.

Demirdöküm Nepto F5 Hatası

Demirdöküm kombi EF5 hatası alıyorsanız ve Nepto kullanıyorsanz, fan motorunun devirsiz döndüğünü gösterir. Bunun için kombi elektriği kesilmeli, açtıktan sonra kombiye 30-40 saniye kadar fan motoru ve prosestat testi yapılmalıdır.

Ardından da arıza kontrol edilmelidir. Buna göre gerekli işlemler de yapılabilir. Bunlar kullanıcı tarafından gerçekleştirilemeyeceği için kombinin elektriği kapatılmalı, servis ile iletişim kurulmalıdır.

Demirdöküm İsofast F5 Hatası

F5 hatası Demirdöküm’ün İsofast modellerinde de görülebilir. Burada neden sistemde yaşanan ani ısınmadır. Pompa arızası, peteklerin vanalarının kapanması ya da sistemin peteklerinin kapalı olması durumunda da söz konusu hata yaşanabilir.

Burada kombinin kapatılması, 1 ile 5 dakika arasında soğumasını beklemek gerekir. Ardından da petek vanalarının açık olduğundan emin olunur. Eğer açıksa ve 5 dakika geçtikten sonra reset atmanıza rağmen düzelmiyorsa teknik servis ile iletişim kurulmalıdır.

Bosch kombi 90 arızası tıklayara okuyunuz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: