Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Bosch Kombi 90 Arızası (ÇÖZÜMÜ)

13.09.2022
81
Bosch Kombi 90 Arızası (ÇÖZÜMÜ)

Bosch Kombi 90 Arızası (ÇÖZÜMÜ)

Bosch kombi 90 arızası nasıl çözülür?  Bu hata cihazın kullanılmasına engel olur. Dolayısıyla özellikle kış aylarında büyük sorunlara neden OLUR. Bu problemin nedeni düşük voltajdır. Böylece sistem kendini otomatik bir şekilde güvene alır. Bunun için termostatını kapar.

Böylece ısınma sorunları da baş gösterir. Her ne kadar kombi kullanıcılarını ilk olarak endişelendirse de çözümler bulunmaktadır.

Bosch Kombi 90 Arızası Nasıl Çözülür?

Bosch kombi 90 arızası alıyorsanız yapabileceğiniz üç farklı işlem vardır. İlk olarak kombiye ne kadar elektrik voltajı geldiğine bakılmalıdır. Eğer bu konuda bir problem, hata varsa ilk olarak düzeltilmeli, 90 kodunun devam edip etmediği incelenmelidir.

Aynı şekilde kombi duruma göre kendini resetleyebilir. Ancak bunun için önce voltajı düzeltmeniz gerekir. Ardından da resetleme gerçekleşebilir.

Bunların yanı sıra bazı durumlarda kombinin baca borusunda da problemler olabilmektedir. Bu durumda bölgenin kontrol edilmesi, eğer bir tıkanıklık bulunuyorsa temizlenmesi gerekir. Eğer bunların yapılmasına rağmen çözüm bulunmuyorsa, profesyonel bir teknik servis ile iletişime geçilmesi önerilir.

Zira elektronik kartta da bir sorun olabilir. Bu durumda kullanıcıların yapabileceği bir işlem bulunmamaktadır. Teknik servis elektronik kartı inceleyerek, bir problem olup olmadığını görebilir. Eğer varsa duruma göre onarabilir. Eğer bu durum mümkün değilse, kullanıcı tarafından alınan onay ile beraber yeni bir elektronik kart uygulanabilir. Böylece kombi normal olarak çalışmaya başlayabilir.

Bosch kombi 9 hatası için tıklayarak okuyabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: