Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Bosch Kombi 9 Hatası Çözümü

13.09.2022
85
Bosch Kombi 9 Hatası Çözümü

Bosch Kombi 9 Hatası Çözümü

Bosch kombi 9 hatası ne demek? Her kombide olduğu gibi bu markanın ürünlerinde de her bir arızaya işaret eder. Eğer E9 kodu alıyorsanız, bunun anlamı farklıdır. Bazı modellerde düşük su basıncı anlamına gelirken bazılarında bir güvenlik elemanı olan limit termostatın devreye girdiğini gösterir.

Çözüm için ilk olarak düşük su basıncısı olup olmadığı incelenmelidir. Bunun için su göstergesine bakılmalıdır. Bu yuvarlak bir yapıda olup 1,5 bar altında olmamalıdır. Şayet altındaysa 1,5 bar olacak halde su doldurulması gerekir.

Bunun için su vanası açılmalı, böylece su doldurulmalıdır. Bar 1,5 olduğunda hemen kapatılmalıdır. Eğer fazla doldurulursa 3 bar emniyet venti kendini açacak, fazla suyu atacaktır.

Bosch Kombi 9 Hatası Nasıl Çözülür?

Bosch kombi 9 hatası düşük su basıncı ile alakalı değilse limit termostat da devreye girmiş olabilir.  Burada sorunlar farklı olup sıklıkla şunlar görülür;

  1. Tesisatın tıkalı olması hararet yapabilir.
  2. Tesisatın vanaları kapalı olabilir.
  3. Sirkülasyon pompası bozuk ya da sıkışmış olabilir.
  4. Kombi plakalı eşanjör tıkalı olabilir.

Bunun dışında farklı hatalar da vardır. Bunlara çözüm bulmak teknik bilgi gerektirmektedir. Dolayısıyla bilginiz bulunmuyorsa, müdahale ederek farklı problemlere neden olmamak için bir uzman bir yetkili servis ile iletişim kurulmalıdır.

Ekipler Bosch kombi 9 hatası için geldiğinde durumu inceleyerek, anında bir çözüm sunabilir.

Ayrıca Bosch kombi arızası 01  bakabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: