Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Arçelik Klima CH 67 Hatası Çözümü

13.09.2022
376
Arçelik Klima CH 67 Hatası Çözümü

Arçelik Klima CH 67 Hatası Çözümü

Arçelik klima CH 67 hatası nasıl çözülebilir? Klimalar bir iklimlendirme sistemi olarak günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak her elektronik gibi hassas bir yapısı vardır. Farklı sebeplerden dolayı hata verebilir.

Bu durumda klimalar etkisiz çalıştığı ya da hiç çalışmadığı için büyük bir sıkıntı çıkar. Böylece kış ve yaz aylarında olumsuz durumlar meydana gelebilir. CH 67 hatası da bunlardan bir tanesidir. Bu hatanın temel noktasını fan kilidi oluşturur. Bunun arkasında yatan nedenler ise farklılaşmaktadır;

  1. Fan motorunun arızalanması
  2. Grup durumunun anormal olması
  3. Fan motorunun yanlış konnektöre bağlanması
  4. Devir hedefi uygulanması ardından ters yöne dönmesi
  5. Fan PCB grubunun arızalı olması

Her klimada CH 67 hatasının kaynağı farklı olabilir. Sebebi tam olarak alanında uzman bir teknik yetkili tarafından belirlenebilir.

Arçelik Klima CH 67 Hatası Nasıl Çözülebilir?

Arçelik klima CH 67 hatası kaynağına göre farklı çözümlere sahiptir. Bunlardan bir tanesi dış ünite fan motoru terminalinin, her fazı aracındaki direncin kontrol edilmesidir. Aynı şekilde dış ünite fan motoru terminali arasındaki yalıtım direnci de kontrol edilmelidir.

Eğer bundan sonra bir anormallik görülürse fan motorunun değiştirilmesi yapılır. Ardından da dış ünite fan motoru ve fan PCB’si arasındaki kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. Burada renklerin eşleştiğinden emin olunması şarttır.

Ek olarak Arçelik klima Ch 60 hatası çözümü için tıklayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: