Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Arçelik Klima Ch 46 Hatası Çözümü

13.09.2022
111
Arçelik Klima Ch 46 Hatası Çözümü

Arçelik Klima Ch 46 Hatası Çözümü

Arçelik klima Ch 46 hatası ne demek, hata ile karşılaşıldığında neler yapılabilir problemi yaşayan kişilerin başlıca sorunları arasında bulunmaktadır. Burada ilk olarak hata kodlarının neden meydana geldiği bilinmelidir.

Ch 46 sıklıkla dış ünite emme sensöründe sorun nedeniyle çıkmaktadır. Sensörün arızalı olduğunu ya da bağlantılarda açık veya kısa devre bulunduğunu gösterir. Problemin kısa sürede çözülebilmesi için teknik servisin çağrılması, böylece net bir şekilde teşhis edilmesi gerekir.

Sorun ayrıntılı ve karmaşık olduğu için kişilerin şahsi bir şekilde müdahale etmemesi oldukça önemlidir.

Arçelik Klima Ch 46 Hatası Nasıl Çözülür?

Arçelik klima Ch 46 hatası yapısı gereği kişilerin yapabileceği bir işlem bulunmamaktadır. Teknik servis geldikten sonra gerekli işlemleri yapmaktadır. Problemin çözümü için PCB’den ayrılarak, direnç ölçülmelidir.

Eğer 10 derecede 10 kOhm ve 30 derecede 4 kOhm alınıyorsa normal bir değerdir. Alınan değere göre sensörün değiştirilmesi gerekebilmektedir. Bundan sonra klima normal bir şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Dolayısıyla kişilerin kendinin müdahale etmemesi oldukça önemlidir. Bu durum problemin büyümesine neden olabilir. Aynı şekilde alanında yeterli bilgiye sahip olmayan bir teknik servisten yardım almak da aynı duruma yol açabilir.

Bu nedenle Arçelik klima Ch 46 hatası alıyorsanız ve kısa sürede kalıcı bir çözüm istiyorsanız, profesyonel olarak çalışan bir teknik servise gidilmesi önerilmektedir.

Ayrıca Arçelik klimada CH 41 hatası tıklayarak inceleyebilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: