Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Arçelik Klima CH 41 Hatası Çözümü

13.09.2022
341
Arçelik Klima CH 41 Hatası Çözümü

Arçelik Klima CH 41 Hatası Çözümü

Arçelik klimada CH 41 hatası nedir? Klimasında hata kodu gören kişiler doğal olarak endişelenmektedir. Ancak her hata kodunun bir anlamı olduğu için buna müdahale etmek mümkündür. Böylece klimanız kısa sürede eskisi gibi çalışabilir.

Ancak çözüme geçmeden önce teknik konularda bilgili değilseniz, CH 41 gibi bir hata kodunda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, dokunmamanız önerilir. Cihaz kapatılmalı, ardından da kısa sürede profesyonel bir teknik servis ile iletişime geçilmelidir.

Ardından gelen ekipler Arçelik klimada CH 41 hatası konusunda inceleme yapacak, ardından buna göre bir çözüm sunacaktır. Böylece klimanızda yaşanan sorun çözülerek tekrar kullanıma geçebilir.

Arçelik klimada CH 41 Hatası Neden Meydana Gelir?

Arçelik klimada CH 41 hatası kompresör deşarj borusu sıcaklık sensörü hatası anlamına gelir. Bunun nedenleri farklılaşmaktadır;

  1. Kompresör deşarj borusu sıcaklık sensöründe hatalı bağlantı olması
  2. Arızalı kompresör deşarj borusu olması
  3. Kompresör sensörünün açık devre veya kısa devre yapması
  4. Dış ünite PCB’sinin arızalı olması

Bu hatada 20 derecede 237 Kohm ve 30 derecede 168 KOhm direnç ölçülmelidir. Eğer 5MW değerinden fazla ise açık devre olacaktır. Şayet 2kW değerinden daha azsa kısa devre olacaktır.

Hatanın kaynağı teknik ekipler tarafından belirlendikten sonra kısa sürede çözüm de sunulacaktır. Profesyonel bir teknik servis sayesinde Arçelik klimada CH 41 hatası hızlı bir şekilde çözülerek, klima kullanıma sunulabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: