Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Arçelik Klima CH 10 Hatası Çözümü

13.09.2022
109
Arçelik Klima CH 10 Hatası Çözümü

Arçelik Klima CH 10 Hatası Çözümü

Arçelik Klima CH 10 Hatası çözümü nasıl yapılabilir? Klimalar evleri ve iş yerlerini pratik olarak ısıttığı için yaygın olarak kullanılır. Kış aylarında ısı yaz aylarında ise soğuk hava verebildiği için oldukça pratik ve hızlı bir çözümleri vardır.

Ancak her teknolojik alette bulunduğu gibi farklı sebeplerden dolayı hata vermesi, arızalanması mümkündür. Bu durumda ne yapılabileceği büyük bir soru işareti oluşturur. Burada ilk olarak konu hakkında bilginiz bulunmuyorsa, şahsi müdahale yapılmaması gerektiği bilinmelidir.

Zira bu durum büyük sorunlar oluşmasına neden olabilir. Bazen bunlar büyük masraflara kadar uzayabilir. Eğer CH 10 kodu alıyorsanız, uzman bir Arçelik teknik servisi ile iletişime geçmek bu nedenle önemlidir.

Arçelik Klima CH 10 Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Her hata kodunun ayrı bir anlamı vardır. Eğer Arçelik Klima CH 10 hatası alıyorsanız, bunun anlamı Split sistemlerde kompresör deşarj sensörü problemi olduğudur. Dolayısıyla evde kişilerin uygulayabileceği bir işlem bulunmamaktadır.

Teknik servis ile iletişime geçildikten sorna PCB’den direnç ayrılmaktadır. Ardından da 20 derece ortamda 237 kOhm, 30 derece ortamda ise 160 kOhm ölçülmektedir. Eğer bu değerler doğru değilse değiştirilmesi gerekir.

Bunun dışında CH10 hatası multi sistemlerde iç ünite fan hatasını da gösterir. Eğer fan motoru normal değilse, iç ünite PCB’nin değiştirilmesi gerekir. Böylece problem de kısa süre zarfında çözülecektir.

Arçelik Klima CH 10 Hatası çözümü tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: