Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Arçelik Klima 64 Hatası çözümü

12.09.2022
93
Arçelik Klima 64 Hatası çözümü

Arçelik Klima 64 Hatası çözümü

Arçelik klima 64 hatası nedir? Klimalar günümüzde hem yaz hem de kış aylarında kullanılmaktadır. Hem ısıtma hem de soğutma yapmasıyla yaşam alanlarına, iş yerlerine büyük kolaylıklar sunmaktadır. Ancak bunların dikkatli kullanması, bakımlarının da periyodik olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi durumda çeşitli problemler meydana gelebilir.

Bunlardan bir tanesi de 64 hatasıdır. Problem inverter kanat sıcaklık sensörü hatası anlamına gelmektedir. Hatanın kaynağı itibariyle kişilerin müdahale edebileceği bir yapıda değildir. Dolayısıyla cihazın kapatılması, kısa sürede teknik servisin aranması tavsiye edilir.

Bundan sonra yetkili tarafından yapılacak işlemler ile sorunun kaynağı öğrenilebilir. Ardından da buna uygun bir çözüm önerisi teklif edilebilir.

Arçelik Klima 64 Problemi Nasıl Çözülür?

Arçelik klima 64 hatası bahsettiğimiz üzere klimanın dış ünitesine bulunan inverterin kanat sıcaklık sensörü hatasını göstermektedir. Bunun çözümü için ilk olarak PCB ölçüm direncinden ayrılması gerekir.

Bunun dışında -30 derece koşulda 8 kOhm ve +20 derecede kOhm ölçümü de yapılmaktadır. Bundan sonra sorunun kaynağı tespit edilerek bir çözüm sunulur. Eğer bu hata kodu ile karşılaşmışsanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, klimaya tek başınıza müdahale etmek sorunun büyümesine ya da yeni sorunların oluşmasına neden olabilir.

Bu da büyük masraflara, bazen geri dönülemez problemlere yol açabilir. Bu nedenle alanında uzman bir teknik servis ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Ek olarak Arçelik klima 64 hatası çözümüne tıklayarak ulaşabilrisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: