Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Altus Klima Neden Isıtmıyor?

12.09.2022
186
Altus Klima Neden Isıtmıyor?

Altus Klima Neden Isıtmıyor?

Altus klima neden ısıtmıyor? Eğer Altus marka klima kullanıyorsanız ve aniden ısıtmamaya başlamışsa bunun nedenleri oldukça fazladır.

Ters çevrim klimanız evinizi soğutuyor ancak klimanızın ısıtma fonksiyonu düzgün çalışmıyor olabilir. Klima ünitesi soğuduğunda ancak evi ısıtmadığında, sistemde birden fazla hata bulunabilir. Çoğu zaman bu sorunlar kolayca giderilebilir veya önlenebilir. Genellikle görülen sebepler, aşağıda olduğu gibidir;

  1. Buz oluşumu
  2. Tıkalı klima filtreleri ve bobinleri
  3. Devre kesici ve sigorta arızaları
  4. Yanlış ayarlar
  5. Buz Çözme Döngüsü

Her ne kadar karmaşık bir problem olarak görünse de aslında çözümü vardır. Bunları bilirseniz, kısa sürede tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Altus Klima Isıtma Hatası Nasıl Çözülür?

Altus klima neden ısıtmıyor? Bunun için ilk olarak panik yapmamak gerekir. Eğer klimanın dış ünitesinde problem olduğunu düşünüyorsanız bunun kontrol edilmesi gerekir. Örneğin kirliyse veya yabancı bir madde girmişse, hava akışını engelleyeceği için ısıtma hataları görülebilir.

Bunun dışında ısı pompası donmuş da olabilir. Bunun sebepleri oldukça farklıdır. Hatalı kontrol yapılması, röleler ya da DeFrost modu problemleri bunların arasındadır. Eğer buz bulunuyorsa bunları kaldırarak çözüm bulmanız mümkün olabilir. Ancak bunun için kesici aletler değil su önerilir.

Eğer bunları yapmışsanız ancak sorun devam ediyorsa, en kısa sürede teknik servis ile iletişime geçmeniz önerilir. Böylece kısa sürede problemi çözmeniz mümkündür.

Bunlara ek olarak Altus klima DeFrost ışığı neden yanar? tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: