Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Altus Klima Defrost Işığı Neden Yanar?

12.09.2022
208
Altus Klima Defrost Işığı Neden Yanar?

Altus Klima Defrost Işığı Neden Yanar?

Altus klima DeFrost ışığı neden yanar? Modern klimalar birçok çalışma modu ile donatılmıştır. Bunların tümü, çeşitli hava koşullandırıcılarda sorunsuz ve verimli çalışma sağlamak için tasarlanmıştır. Bunlardan biri de söz konusu ışıktır.

Bu mod dış ünitenin çok soğuduğu ve bazen serpantinin buzla kaplandığı zaman devreye girer. Bu bir döngü halinde devam etmektedir. Dolayısıyla oldukça normaldir.

Buz çözme döngüsü, klima markasına ve dış ortam sıcaklığına bağlı olarak 10 ila 45 dakika sürebilir. Ancak, buz çözme modu sırasında klima sıcak hava üflemeyi durduracaktır. İşlemin yapısı gereği soğuk hava üfleyebilir. Bu durum normal olduğu için kullanıcı panik yapmamlıdır.

Özellikle sistemi açık bırakmak ve sıcaklığı, fan hızını, bölgeleri veya çalışma modunu ayarlamamak tavsiye edilir.

Altus Klima DeFrost Işığı Nasıl Yanar?

Altus klimalarda DeFrost ışığı farklı sebeplerden dolayı yanabilmektedir. Örneğin elektrikler kesilmişse, geri geldiğinde bir ışık yandığını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı bir sebep de görülebilir.

Peki, bu durum nasıl çözülür? Bunun için ilk olarak cihazınızın fişini çekmeniz ya da evinizin devre kesicisindeki gücü 3-5 dakika kapatmanız önerilir. Böylece klimanız kısa sürede sıfırlanır. Ardından da  gücü geri yükleneniz gerekir. Ayrıca farklı modlar da kontrol edilebilir.

Eğer bunu denemişseniz, ancak DeFrost ışığı yanmaya devam ediyorsa konu hakkında profesyonel bir teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Ayrıca Altus klima Ch 67 hatası çözümüne bakabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: