Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Altus Klima Ch 67 Hatası

12.09.2022
154
Altus Klima Ch 67 Hatası

Altus Klima Ch 67 Hatası

Altus klima Ch 67 hatası nedir ve çözümü nasıldır? Klima kodları oldukça geniş bir konudur. Bunların her biri ayrı bir sorunu dile getirir. Eğer Ch67 alıyorsanız, sıcaklık sensörü ile alakalı bir problem olduğunu dile getirmektedir.

Bunun yanı sıra iç ve dış ünite arasında bulunan iletişimin de koptuğunu simgeler. Böylece klima çalışmamakta, durmaktadır. Aynı şekilde klimanın bakımları düzenli yapılmıyorsa da aynı sorunlara neden olabilir.

Her ne kadar endişe verici bir problem gibi dursa da çözümü vardır. İlk olarak cihazın genel anlamda temiz olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bunun yanı sıra klimanızı resetlemeniz de tavsiye edilir. Eğer bunlara rağmen sorun devam ediyorsa kısa süre içinde teknik servis ile iletişime geçilmelidir.  Bunların dışında müdahale, problemlerin büyümesine neden olabilir.

Altus Klima Ch 67 Hatası Nasıl Çözülebilir?

Altus klima Ch 67 hatası farklı sebeplerden dolayı olabilir. Temizliğin yanı sıra sıcaklık sensörünün kablosu kopmuşsa ya da sıcaklık sensörü kısa devre yapmışsa da problem meydana gelebilir. Bu durumda kişilerin yapabileceği bir işlem yer almamaktadır.

Dolayısıyla profesyonel olarak çalışan bir teknik servis ile iletişime geçilmelidir. Eğer bilgisiz teknisyenlerden yardım alınırsa problemin büyüyebileceği, hatalı işlemlerin yapılabileceği unutulmamalıdır.

Eğer alanında uzman olan bir teknik servis ile iletişime geçerseniz, Ch 67 sorununa da kısa sürede çözüm bulabilir.

Ayrıca Altus klima Ch 38 arızası tıklayarak bakabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: