Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Altus Klima Ch 38 Arızası

12.09.2022
124
Altus Klima Ch 38 Arızası

Altus Klima Ch 38 Arızası

Altus klima Ch 38 arızası nasıl çözülebilir? Klimalar yoğun bir şekilde kullanıldığı için hata olduğunda ne yapılması gerektiği büyük bir soru işareti vardır. Yaşanabilecek hatalar oldukça fazla olup ch 38 de bunlardan bir tanesidir.

Bu hatayı alıyorsanız gazın eksilmiş olduğunu, ilave yapılması gerektiğini belirtmektedir. Ancak bazı durumlarda üfleme kanallarında da problem olabilir. Çözümü doğal olarak büyük bir soru işareti oluşturmaktadır.

Makineyi kurduktan/tekrar kurduktan sonra CH38 hata kodu görünüyorsa, cihazın soğutucu miktarı azaltılırsa CH38 hatası meydana gelebilir. Bu nedenle bir teknik servise haber verilmeli, yeterli sayıda soğutucu akışkan olup olmadığını kontrol etmelidir.

Eğer yeterli seviyede değilse kısa sürede ekleme yapılarak problem çözülebilir. Ardından normal bir şekilde kullanıma devam edilebilir.

Altus Klima Ch 38 Arızası Nasıl Çözülür?

Altus klima Ch 38 arızası için farklı çözümler de vardır. Eğer bir süredir cihazda görünüyorsa elektrik dengesizliği gibi elektrik problemler geçici arızaya neden olabilir.

Bu durumda kullanıcıların güç kablosunu çıkarması ya da devre kesiciyi kapatması önerilir. Böylece 5 dakika beklendikten sonra güç tekrar açılmalıdır.

Eğer bu işlemi doğru şekilde yapmışsanız ancak sonra hata devam ederse, profesyonel bir teknisyenden makineyi incelemesi istenmelidir. Dolayısıyla ekstradan kullanıcıların bir işlem yapmaması tavsiye edilir. Teknik servis kısa sürede problemin nedenini görerek buna uygun bir çözüm önerisi sunabilir.

Ayrıca Altus klima CH24 hatası çözümü için tıklayabilrisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: