Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Altus Klima CH 24 Hatası Çözümü

12.09.2022
946
Altus Klima CH 24 Hatası Çözümü

Altus Klima CH 24 Hatası Çözümü

Altus klima CH24 hatası nedir ve nasıl çözülür? Klimalar günümüzde gerek evlerde gerekse işyerlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Her ne kadar modern bir teknoloji ürünü olsalar da herhangi bir sebeple arızalanabilir.

Bu durum kullanıma engel olduğu için ciddi sorunlar çıkartabilir. Ne yapılması gerektiği bu durumda büyük bir soru işareti meydana getirir. Burada ilk olarak klimanın ekranına bakarak hangi kodu verdiği görülmelidir. Böylece çözüm de yapılabilir.

Eğer CH24 alıyorsanız, bu durum alçak ve yüksek basınç problemi olduğunu görebilir. Klimalarda dış ünite yüksek basınç oluşturarak iç ünitedeki alçak basınca soğutma gazı yollar. Ancak basınçlarda bir problem olması gerek ısıtmayı gerekse soğutmayı engelleyebilir.

Bu durum hem kış hem de yaz aylarında cihazı kullanamamak anlamına geldiğinden büyük soru işaretleri meydana gelir.

Altus klima CH24 Hatası Nasıl Çözülür?

Peki, Altus klima CH24 hatası alanlar bu durumu nasıl çözebilir? Bazı klima hatalarına kullanıcılar evde müdahale ederek çözüm bulabilmektedir. Ancak CH24 basınç ile alakalı olduğu için bunlardan biri değildir.

Kişilerin kendi müdahale etmesi, problemin büyümesine sebep olabilir. Dolayısıyla müdahale edilmeden klimanın kapatılması, kısa sürede teknik servise haber verilmesi önerilir. Böylece yapılacak bir inceleme sonucunda neden öğrenilebilir ve problem de çözülebilir.

Eğer alanında başarılı şekilde hizmet veren bir teknik servis bulursanız, CH24 hatası kısa süre içerisinde çözülebilir.

Ek olarak Altus Klima Ch 23 Hatası tıklayarak öğrenebilrisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: