Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Alarko Klima Soğutmuyor

12.09.2022
90
Alarko Klima Soğutmuyor

Alarko Klima Soğutmuyor

Alarko klima soğutmuyor nasıl çözülür? Klima çalışıyor ancak evinizi soğutmuyorsa birçok nedeni vardır. Bu sorun termostatınızda, filtrenizde veya başka bir kritik sistem bileşeninde bulunabilir.

Burada yapılabilecek birçok işlem vardır. Ancak klimanız çalışıyor ancak soğutmuyorsa ilk adım olarak termostatınızı incelemek tavsiye edilir. Her şeyden önce, bu cihazın soğumaya ayarlandığından emin olunmalı, teyit edilmelidir. Eğer problem varsa, herhangi birinin ayar yapıp yapmadığını görmek için sıcaklık ayarına bakılmalıdır.

Termostatın kapalı olması durumunda, tekrar soğutmaya değiştirmeden önce ısıtmaya getirilmelidir. Soğutma ünitesinin devreye girdiğini duyana kadar birkaç dakika bekledikten sonra, dışarı üflenen soğuk havayı kontrol etmek için kayıtlara bakılmalıdır. Böylece problem de çözülebilir.

Hava filtresini inceleyin

Kirli bir hava filtresi soğutma sisteminizi önemli ölçüde etkileyebilir. Dolayısıyla, bunların kirli olup olmadığını sürekli olarak kontrol etmek tavsiye edilir. Eğer gerekiyorsa hemen değiştirilmelidir. Hava filtrenizin görevi kiri, tozu ve diğer havadaki partikülleri hapsetmektir. Ancak pislikle dolduğunda düzgün çalışamaz.

Bir hava filtresi bu parçacıkları evinizden uzak tutmaya yardımcı olduğu gibi, bu kalıntıların sisteminizin bileşenlerine sızmasını önlemeye de yardımcı olur. Dolayısıyla oldukça önemli bir görevi vardır. Soğuk hava üflemeyen merkezi klimanız varsa, hava filtrenize bir bakmanız önerilir. Ancak kontrol etmeden önce, sisteminizin kapalı olduğu teyit edilmelidir.

Eğer buna rağmen Alarko klima soğutmuyor diyorsanız, teknik servis ile iletişim kurulmalıdır.

Alarko klima hs hatasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: