Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Alarko Klima DF Arızası

12.09.2022
154
Alarko Klima DF Arızası

Alarko klima DF arızası nedir? Klimalar kullanıldığı çoğu yerde günlük bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle oldukça önemli sistemlerdir. Ancak oldukça hassas bir yapısı da vardır. Dolayısıyla herhangi bir sebeple arızalanabilir. Cihaz buna yönelik olarak hata kodları verir.

Bu hata kodlarının ne olduğunu bilirseniz, çözme olanağınız da vardır. Bunlardan biri de DF’dir. Her ne kadar hata olarak düşünülse de aslında Bu kod bir hata kodu değil, sistemin dış ünitenin buzunu çözdüğünü belirten koddur. Bu genellikle klima bir odayı ısıtırken olur.

Bir odayı ısıtırken dış ünite soğumaya başlar ve dış sıcaklık zaten oldukça soğuk olduğunda dış ünite donabilir. Bu olduğunda, sistem otomatik olarak odayı ısıtmayı durdurur ve bu ünitenin buzunu çözmek için sıcak havayı dış üniteye yönlendirir. Bu işlem 10-15 dakika kadar sürebilir. Bundan sonra klima odayı tekrar ısıtmaya başlar.

Alarko Klima DF Arızası Nasıl Çözülür?

Alarko klima DF arızası nasıl çözülür? Düğmelere basmaya başlamamak, buz çözme bitene kadar beklemek önemlidir. Klima yine otomatik olarak yeniden ısıtmaya başlayacaktır.

Ancak herhangi bir tuşa bastıysanız, elektrik fişini prizden hemen çekilmelidir. Böylece yaklaşık olarak 15 dakika beklenmelidir. Bu şekilde klima kendini resetleyecektir. Ardından da problem çözülür. Eğer uzun bir süre geçmişse ancak DF hatasını almaya devam ediyorsanız, alanında uzman bir teknik servise gitmeniz tavsiye edilir.

Ayrıca Alarko Carrier Klima Isıtmıyor tıklayarak bakabilrisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: