Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Alarko Carrier Klima Isıtmıyor

12.09.2022
112
Alarko Carrier Klima Isıtmıyor

Alarko Carrier klima ısıtmıyor sorunu nasıl çözülür? Klimalar özellikle kış aylarında hem evlerde hem de iş yerlerinde ısı sağlaması bakımından oldukça önemidir. Ancak birçok sebepten dolayı bu işlevini yerine getiremeyebilir.

Bunun bir nedeni dış ünitenin kirli olmasıdır. Isıtma modunda, dış ünite havadan ısı almak için sıvı soğutucu kullanmak zorundadır. Daha sonra odalarınızı ısıtmak için soğutucuyu iç mekana gönderir. Ancak, toz ve diğer kalıntılar dış serpantin içinden hava akışını engelliyorsa, dış ünite ısıyı emmekte zorlanabilir.

İkincisi ise devre kesici sorunlarıdır. AC ünitesinin devre kesicisi veya sigortaları bozuk veya arızalıysa, bu durum klimanızın ısıtma fonksiyonunu ciddi şekilde etkileyebilir. Açıldıktan veya tamir edildikten sonra onları tekrar açmanız gerekebilir. Devre kesici çalışmazsa, tüm ünite etkilenecektir. Ayrıca ünitenin ayarlanan sıcaklığa ulaşmasını da durduracaktır.

Alarko Carrier Klima Isı Sorunu Nasıl Çözülür?

Peki, Alarko Carrier klima ısıtma sorunu nasıl çözülür? Eğer durumun dış ünite ile alakalı olduğundan şüpheleniyorsanız, iyice temizlemek önerilir. Yapraklar ve dallar gibi hiçbir şeyin hava akışını engellemediğinden emin olunmalıdır.

Bununla ilgili bir sorun yoksa ısı pompası donmuş da olabilir. Düzgün çalışan bir ısı pompası, dış ünite bobinlerinin buzunu çözmek için periyodik olarak klima moduna geçecektir. Defrost moduyla ilgili sorunlar, hatalı kontrollerden veya rölelerden kaynaklanabilir. Geri vites valfi de bir sebep olabilir.

Bunu çözmek için, üniteyi engelleyebilecek hafif buzu ve karı kaldırabilirsiniz. Eğer hala çözülmüyorsa uzman bir teknik servisle iletişime geçilebilir.

Daha fazla hata çözümü için Airfel Kombi Petek İşareti Yanıp Sönüyor konumuza bakabilrsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: