Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Airfel Kombi Su Isınıp Soğuyor

12.09.2022
236
Airfel Kombi Su Isınıp Soğuyor

Airfel kombi sahibi olan kullanıcılar bazı durumlarda cihazlarının su ısıtıp soğuduğunu belirtmekte, bunun çözümünü aramaktadır. Kombi sistemleri günümüzde insan hayatına birçok katkı sağlamaktadır. Sadece kış mevsiminde ısıtmak için değil yaz mevsimlerinde soğutmak için de kullanılır. Üstelik bunu hızlı bir şekilde yaptığı için oldukça pratiktir.

Ancak tüm kombiler farklı sebeplerden dolayı arızalanabilmektedir. Ürünün kullanılmaya devam edilmesi için hataların kısa sürede çözülmesi şarttır. Bu durum su ısınıp soğuyor durumunda da geçerlidir.

Ayrıca Airfel kombi lp hatası yazımıza tıklayarak bakabilirsiniz.

Airfel Kombi Su Isıtıp Soğutuyor Ne Yapmalı?

Airfel kombi su ısıtıp soğuyor diyen kişiler bunun çözümünü de incelemektedir. Burada ilk olarak kaloriferin ısınıp ısınmadığı kontrol edilmelidir. Şayet ısınıyorsa, problem sıcak su sisteminedir. Şayet ısınmıyorsa hem sıcak su hem de kaloriferi çalıştıran sistemde sorun olabileceğini gösterir.

Bunun dışında kombiye elektrik ve gaz gelip gelmediği de incelenmelidir. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı problemler olabilir. Gaz vanasının kontrol edilmesi, eğer kapalı konumdaysa açık hale getirilmesi de önerilir.

Eğer gaz vanası açıksa, kombiyi resetlemek soruna çözüm getirebilir. Ancak tüm bunlara rağmen su ısıtıp soğuyor problemi devam ediyorsa, fazla müdahale etmeden cihaz kapatılmalı, teknik servise haber verilmelidir.

Alanında uzman bir Airfel teknik servisi, söz konusu problemi inceleyerek nedenini öğrenebilir ve kısa sürede bir çözüm getirebilir. Ardından kısa sürede klimanız tekrar kullanılmaya başlayabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: