Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Airfel Kombi RF Arızası Nedir?

12.09.2022
449
Airfel Kombi RF Arızası Nedir?

Airfel kombi RF arızası nedir ve nasıl çözülür? Tüm kombiler sistemde bir problem olduğu zaman ekranlarında bir hata kodu gösterir. Bu kod sorunun ne olduğunu kişilere gösterir. Böylece bir çözüm bulmak daha da kolay hale gelir. Söz konusu problemlerden bir tanesi de RF sorunudur.

Bu kod alınıyorsa kombiler kullanılamadığı için hem yaz hem de kış aylarında olumsuz durumlar yaşanır. Dolayısıyla çözüm için neler yapılabileceği her zaman büyük bir soru işareti meydana getirmektedir.

Hatanın kaynağı incelendiğinde oldukça farklı durumlar olduğu görülür. En sık baca gazı filtresi problemleri görülmektedir. Sıklıkla düzenli bakım yapılmaması, hava ile baca filtresinin temizlenmemesi kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır.

RF Arızası Nasıl Çözülür?

Airfel kombi RF arızası nasıl çözülür? Bu hata kodunu alan kişiler, çözmek için ne yapabileceğini merak etmektedir. Eğer hatanın nedeni yukarıda belirttiğimiz temizlik ve bakım kaynaklıysa, polen filtrelerinin temizlenmesi ardından cihazın resetlenmesi çözüm sunabilir. Dolayısıyla kullanıcılar bunu deneyebilir.

Lakin bu yapıldığı halde devam ediyorsa, problem elektronik kart kaynaklı olabilir. Bu durumda kullanıcının yapabileceği hiçbir şey yoktur. Bu karta müdahale edilmesi, tamir ya da yeniden değiştirme şeklinde olmaktadır.

Teknik ekipler adrese geldikten sonra elektronik kartı incelemekte, mümkünse tamir işlemini yapmaktadır. Eğer bu gerçekleştirilemiyorsa yenisi ile değiştirilerek, kullanıcılara sunulmaktadır. Dolayısıyla bir teknik servis ile iletişim kurulması önerilir.

Ayrıca airfel kombi petek işareti yanıp sönüyor yazımıza bakarak hatanın çözümünü bulabilrisiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: