Ofis: Derviş Ali Mah. Kurtagaçeşmesi Sok. No:50A Fatih/İSTANBUL Atölye: Çağlayan Mah. Taşocağı Cad. No:147D Kağıthane/İSTANBUL
trende

Airfel Kombi P6 Hatası

12.09.2022
251
Airfel Kombi P6 Hatası

Airfel kombi P6 hatası ne demek? Kombiler günümüzde ısıtma için kullanılan en önemli sistemlerden biridir. Dolayısıyla insan hayatında vazgeçilmez bir yeri vardır. Her ne kadar gelişmiş bir teknolojiye sahip olsa da önlem alınmadığı takdirde birçok sorun yaşanabilmektedir.

Bunlar kombiden yararlanmayı imkansız hale getirebilmektedir. Dolayısıyla kısa sürede çözmek, verimli şekilde kullanma olanağı sunacaktır. Söz konusu hatalardan bir tanesi de P6 olmaktadır. Bu aynı zamanda filtre atası olarak da bilinir. aynı zamanda filtre atası olarak da bilinir.

Hata kullanıcıya klima içindeki ya da üzerindeki filtrenin toz ile dolduğunu gösterir. Bu durumda hem hava akımı yavaşlamakta hem de toz ve bakteriler içeriye yayılacaktır. Dolayısıyla kısa sürede temizlemek hem cihazın kullanılması hem de sağlık için önemlidir.

Airfel P6 Hatasında Neler Yapılabilir?

Airfel kombi P6 hatası nasıl çözülür? Eğer bu hatayı alıyorsanız, klimayı temizlemeniz gerekir. İlk olarak cihaz fişten çıkartılmalı, ardından da tamamen kapatılmalıdır. Gücün kesildiğinden eminseniz sağ ve sol taraftan aynı anda çekilerek kapak çıkartılmalıdır. Ardından da sağ ve solda bulunan filtreler temizlenmelidir.

Bunun için temizlenene kadar yıkanmalı, ardından ıslaklık kalmayana dek kurutulması gerekir. Zir ıslakken takmak bozulmasına neden olur. Kuruduğundan eminseniz sadece filtreyi takmanız, ardından da gücü vererek çalıştırmanız gerekir.

Eğer problem çözülmemişse ana kartta sorun olduğu anlamına gelir. Bunu çözmek için yetkili servisi çağırmanız gerekir.

Ayrıca airfel kombi musluk işareti yanıp sönüyor hatasına bakabilrisiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kombi Ve Klima Servisi İçin Bizi Arayabilirsiniz: